Ženy, tanec a víno

sobota 17. září 2011 12:14

V dnešní době se doslova roztrhl pytel se všemi možnými lekcemi angličtiny, zumby, nebo různých kurzů vaření. Objevují se mezi nimi i méně obvyklé aktivity typu tibetštiny nebo flamenca.

Vamos a bailar!

Tak jsem se i já rozhodla pro nějaký ten kurz. Když se máme s kamarádkami za nedlouho vydat do Španělska, měly bychom se aspoň trochu vcítit do tamní kultury. Vzhledem k tomu, že všechny umíme nějakou tu větu španělsky, rozhodla jsem se je aspoň zatáhnout na hodinovou ukázku flamenca do jednoho tanečního studia. Zprvu jsme se učily práci paží, později tzv. zapateado (dupání). Nepředstavujte si, že kdy skupina 15 dam dupe, zní to, jako když se školáci pět vteřin po zazvonění zvonku ohlašujícím konec hodiny splaší a ženou na oběd. Bylo to až neuvěřitelně melodické a samotné hudbě, která nás doprovázela, to dodávalo nový rozměr, lepší šmrnc. (samozřejmě že jsme měli přesnou choreografii a nedupaly si jen tak, ale i tak mě to překvapilo)

Jak to celé začalo

Přesně stanovit a určit historii flamenca je skoro nemožné. Tanec podobný flamencu přinesli již cikáni, kteří se na své cestě inspirovali různými rytmy a tanečními kroky. Až do poloviny 19. století patřilo flamenco pouze do životního stylu cikánů, teprve poté se začaly vystupovat profesionální umělci. Flamenco, které se nevyznačuje jen tancem, ale i zpěvem a hrou na kytaru, se rozšířilo do různých kaváren, což ale vedlo k ničení stylu, proti kterému se postavil i známý básník F. G. Lorca.

Pánové, připojte se

Pokud si chcete i vy vyzkoušet tanec temperamentních Španělů, jen směle do toho! Věřte mi, není to tak složité. A jako mnoho jiných tanců není ani výuka flamenca zapovězena mužům. Stačí si jen vygooglit „kurz flamenca“ a pak jen vybírat. Že si nejste jisti, zda je flamenco pro Vás to pravé a netroufáte si na pravidelnou výuku? I pro Vás je tu množství jednorázových seminářů a otevřených hodin. Nejste místní? Spojte tanec s návštěvou města! Najděte si ubytování (v dnešní době je i řada levných portálů jako SC) a užijte si víkend!

„Jak se Ti to líbilo?“ „Super! Zapíšu se na step!“

Člověk by si myslel, že když se všechny 3 do Španělska tolik těšíme, nebudeme chtít s flamencem přestat. Vyplnilo se to jen u mě.. Čekala jsem, co na to řeknou – tanec hrdých Španělů, je tam vloženo tolik emocí! Jedna z holek má dar vyrážet nám druhým dech svými poznatky – nad skleničkou vína nám sdělila, že se v průběhu 60 minut flamenca nadchla pro stepování (dupání ano, práce rukou ne až tolik) a hodlá v něm pokračovat:)

Zuzka Trávníčková

Zuzka Trávníčková

Zuzka Trávníčková

Cestování a obecně vše, co mi cestou cvrnkne o nos:)

Normální holka studující na vysoké škole, která chce poznat svět..

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky